LOGO
forum Logowanie Rejestracja Wypowiedz się
Wspólnoty Mieszkaniowe - wątek monotematyczny, Prawa, obowiązki, problemy!
Pokaż starsze wpisy
~2 ~2: *** Ktoś, kto podaje koszt rozprowadzenia instalacji
ciepłej wody pionami kominowymi na poziomie 100000 zł w bloku 30-40
mieszkaniowym lekko fantazjuje***
Ten "ktoś" (~2) zna kosztorys ofertowy :)
dodano 2013-02-09
~Gość ~Gość: montaż
dodano 2013-02-09
~oglądacz ~oglądacz:

~Gość: montaż

O nie z buciorami do wanny akrylowej, czy wszystkie piony wentylacyjne nadają się do takiego montażu ? A co z gotowaniem obiadu, lubię domowe obiadki i mam kuchenkę gazową  :(   To nie takie proste jak na filmie.

dodano 2013-02-09
~Gość ~Gość:

 Masz rację że to nie takie proste.

Do prowadzenia pionow wykorzystane są kanały spalinowe po piecyku gazowym i tak jak na filmie kucie otworu pod linię wyprowadzenie montaż osprzętu i wpięcie cwu w starą linię po piecyku.Ingerencja w sciany łazienki jest mała i możliwa do odtworzenia w formie pierwotnej.To ustala się z wykanawcą.

Co z kuchnią gazową pozostaje jest tylko zmiana grzania ciepłej wody .Piecyk gazowy ma moc około 20kW a to jest dużo spalin ,zawsze jest niebezpieczeństwo wydostania się spalin na mieszkanie i dlatego warto się pozbyć tak dużego emitera spalin.

Koszt- podgrzanie 1m wody w Krakowie to 9-14zł plus opłata za zimna wodę.W Skawinie obowiązuje tem sam cennik.

Co zyskujemu bezpieczeństwo i konfort.Nie trzeba nasłuchiwać czy piecyk zapalił .

Koszty 2000-3000zł w zależności od technologi minus wsparcie ze strony mpecu i producenta ciepła.

dodano 2013-02-09
~właściciel ~właściciel: Ludzie zawsze się boją zmian i dramatyzują wyobrażając sobie nie wiadomo co! Piece gazowe to jak bomba w domu, tym bardziej że kominy spalinowe w starych budynkach są w okropnym stanie a ich remont znacznie przekracza doprowadzenie ciepłej wody a i tak nie daje gwarancji, że znikną zakłócenia w ciągu.. Nie ma zimy by nie było tzw. cofek spalin, nawiewów zimnego powietrza przez wentylację. Gaz w mieszkaniu można zostawić do kuchenki gazowej, względnie całkiem zlikwidować i zamienić na kuchenkę elektryczną, w czym problem?
W przyszłości pozwoli to na likwidację rur gazowych, ślicznie rozprowadzonych po całym mieszkaniu, a jak wiadomo nie można ich "chować" do ścian. Znikną koszty konserwacji piecyków, napraw, przeglądów gazowych- 1 raz na rok, doszczelniania starych zaworów i połączeń na rurach gazowych,i przeglądy i czyszczenie stalinówek- w przyszłości to również oszczędność.Nie dramatyzujcie, remonty sie robi w domu i każdy je jakoś musi przeżyć, zdrowie i bezpieczeństwo najwazniejsze i nie ma na to żadnej ceny.
dodano 2013-02-11
~nieprzekonany ~nieprzekonany:

..remonty sie robi w domu i każdy je jakoś musi przeżyć, zdrowie i bezpieczeństwo najwazniejsze i nie ma na to żadnej ceny...

Czemu nie zakładacie, że 80 % mieszkańców może nie być stać na jakikolwiek remont. Nie bierzecie pod uwagę również tych co mają wieczny problem z zapłatą czynszu, sprawy własności i współwłasności.  Policzmy 14 zł c.w.u + 11 zł woda+kanał = 25 zł/m - czy tak to wygląda? 
Kuchenki można wymienić z gazowych na elektryczne, pod warunkiem przerobienia instalacji elektrycznej, w większości lokali. To kolejne tysiące złotych na kucie ścian, wykonanie instalacji, malowanie, flizowanie. Parę dni urlopu na te manewry, eksmisja staruszek i zwierząt z mieszkania na czas remontów. Dobrze remontuje się puste mieszkanie, a jeszcze lepiej na etapie budowy zaprojektować takie przyłącza. Nie chcę być również skazany na monopol jednego dostawcy. Zdrowie i bezpieczeństwo najważniejsze, zginąć można znacznie łatwiej na drodze. Właściwa eksploatacja urządzeń gazowych nie powoduje zagrożeń, czemu zakładacie gaz do samochodów skoro to bomba ?  Niestety jeśli ktoś chce mieć wpływ na bezpieczeństwo to nie w bloku, pozostaje kupno domku. 


dodano 2013-02-11
~2 ~2: Drogi ~właścicielu... sprzedajesz kit.. " a jak wiadomo nie można ich "chować" do ścian" .... bo to jest nieprawda. Można, wystarczy zapoznać się tylko ze stosownymi przepisami.
dodano 2013-02-11
~właściciel ~właściciel: Podgrzanie 1 m3 wody gazem kosztuje średnio 20-25 zł + woda zimna+ kanał, bo to ta sama woda, a więc w sumie 30,26-35,26zł/ za m3 wody podgrzanej gazem !!!! . Dlaczego przy c.w.u liczycie wodę zimna i ścieki, a co w przypadku gazu nie, przecież to ta sama woda , różnica tylko w sposobie podgrzania. Jesli ktoś nie chce, może nadal mieć kuchenkę gazową , wcale nie musi zmieniać na elektryczną. Nie pzresadzajmy z ta ewakuacja staruszków, nikt nie bedzie burzył i stawiał mieszkania od nowa. A co jak trzeba pion  wod-kan wymienić, to jest dopiero ruina, a jakoś ludzie przez to przechodzą.
Zresztą nikt nikogo na silę nie namawia, albo się chce albo nie i po temacie
dodano 2013-02-11
~parszywa 12 ~parszywa 12: Podgrzanie 1 m3 wody gazem kosztuje średnio 20-25 zł + woda zimna+ kanał, bo to ta sama woda, a więc w sumie 30,26-35,26zł/ ...
Kolejne kłamstwo ~właściciela :)
LOBBY ELEKTROWNIANE ZACZYNA DZIAŁAĆ :P
Zwietrzyli kasę i zaczynają..
A co będzie jak mateczka Unia nagle limiciki CO2 ciachnie? Ile kubik wody zacznie kosztować? 25pln, 30pln, 40pln..  Tak gwałtownie gaz nie nie skoczy.bo jakie to PaństwO jest ale jest.. a elektownia? Dzisiaj czeska jutra chińska i finito, bulisz ile sobie zaśpiewają, a gwarantuję, że za 2-3 nagle śpiewają jak tylko zdobędą rynek, kilkadziesiąt bezmózgich bloków.. dlaczego BO MAJĄ MONOPOL!!!!!
Pozdro
dodano 2013-02-11
~grześ ~grześ:

~parszywa 12 oczywiście, że chodzi o zdominowanie rynku.  Możemy mnożyć te pytania, ile będzie kosztować c.w.u i c.o.  po wybudowaniu w elektrowni kotła gazowego? Mniej niż obecnie gdy spala się w niej węgiel i współspala biomasę. Sieć wody grzewczej to nie sieć elektryczna, jeden dostawca pcha wodę w rury i dyktuje ceny. 

Tak pisano  18.09.2007

http://www.gigawat.net.pl/archiwum/article/articleview/1040/1/79/index.html

...W związku z podpisanym przez Polskę Traktatem Akcesyjnym poprzedzającym nasze wejście do UE, normy emisji z dużych źródeł spalania będą systematycznie obniżane. I tak już w latach: 2008, 2010 i 2012 poziom emisji zostanie sprowadzony do wielkości: 1,86; 1,66 oraz 1,22 kg SO2/MWh, podczas gdy dzisiejsza emisja Skawiny to aż... 8 kg SO2 na każdą wyprodukowaną megawatogodzinę. 

dodano 2013-02-11
~właściciel ~właściciel: Ceny za gaz jak i ceny za ciepło sa zatwierdzane przez Urząd Regulacji Energetyki, i "sama" Elektrownia czy MPEC nie moga sobie dyktować ich jak chcą, podobnie zresztą jak i PGNiG . Ceny które podałem są szacunkowe w stosunku do  obecnie obowiązujących i każda, również za gaz może się zmienić. Prosze nie zarzucać mi kłamstwa ani lobbowania, bo daleki jestem od tego. Ja osobiście jestem przekonany o korzyściach płynących z c.w.u w stosunku do gazu i przedstawiam tylko merytoryczne argumenty, a nie "diabolizuję" sprawy. Każdy ma swój rozum i podejmie decyzje jakie chce, jednak najpierw może należy  rozeznac temat a nie negować wszystko na wstępie.
Proszę również nie doliczać do ceny podgrzania wody , opłaty za zimną wodę którą w chwili obecnej każdy płaci nawet jak ma piecyk gazowy w domu, a to że potem jest podgrzewana przez piecyk gazowy nie powoduje , że się za nią płaci 2 razy.
dodano 2013-02-14
~Gość ~Gość: Moło merytoryczne nic z tego nie wynika
dodano 2013-05-26
~7 ~7: http://www.dziennikpolski24.pl/pl/region/region-podkrakowski/1275674-wspolnoty-mieszkaniowe-i-gmina-spotykaja-sie-w-sadzie.html
dodano 2013-05-29
~kentaki ~kentaki: K u r d e,   a   o p ł a t y     .s t a ł e,   z m i e n n e,   d z i w n e  etc.etc. to moze nie jest sprawa tych zlodziei?
dodano 2013-06-01
Regulamin